Galeria 2018/2019

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

25 września już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Łączy on elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania dla uczniów. W tym szczególnym dniu warto podkreślić znaczenie języków obcych we współczesnym świecie. Pani Ewelina Walczak-Liskiewicz przygotowała różnorodne zabawy i dyplomy dla uczestników.


PIELGRZYMKA DO BOLIMOWA

Dnia 22 września w naszej diecezji odbyła się XIX Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli z Kurdwanowa do Bolimowa. Uczestniczyły w niej siostra Małgorzata i siostra Agnieszka. Powierzałyśmy całe grono pedagogiczne naszej szkoły, dzieci i ich rodziców, podejmując pielgrzymi trud. W tym roku pielgrzymce towarzyszyło hasło: „Ewangelia Drogą do Wolności”.


SPRZĄTANIE ŚWIATA

Dnia 21 września klasa II wybrała się na alejki w ramach akcji „Sprzątanie ziemi”. Nasza planeta potrzebuje ludzi, którzy będą o nią dbali i nie będą zaśmiecać otoczenia. Dbajmy o czystość ziemi, każdy z nas jest odpowiedzialny za to, czy będziemy mieli czysty „dom”.


SŁODZIAKI CZYTAJĄ

Dzień 18 września to Święto Patrona naszej szkoły katolickiej św. Stanisława Kostki. W tym roku rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym, a następnie uczestniczyliśmy w szkole w przedstawieniu – pantomimie o życiu Stasia Kostki przygotowanej przez uczniów klasy VII pod opieką siostry Małgorzaty Żabińskiej.


HARCERSTWO

Dnia 14 września w naszej szkole do klasy VI i VII zawitali specjalnie zaproszeni goście. To harcerze z 8 Starszoharcerskiej Drużyny Ignis. W bardzo ciekawy sposób opowiedzieli nam o idei harcerstwa, sprawnościach harcerskich oraz zachęcili do udziału w pierwszej zbiórce chętne dzieci. Bardzo nam się to spotkanie podobało, sami zobaczcie jak dobrze jest być harcerzem!


SŁODZIAKI CZYTAJĄ

Dnia 13 września rozpoczęliśmy w naszej klasie czytanie przygód Słodziaków. Jest to ogólnopolska inicjatywa wspierania i zachęcania dzieci do codziennego czytania książek.