Kalendarz Liturgiczny

 

asdd

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka.”

REFLEKSJA NA DZIŚ

http://www.diecezja.wloclawek.pl/pl/123/kalendarz-liturgiczny

CZEWRIEC 2019

http://niezbednik.niedziela.pl/?data=2017-01-01


INICJATYWY RELIGIJNE W SZKOLE

 • Msze niedzielne – dzieci nie przychodzą do kościoła, by przeszkadzać innym. Nie mają złych intencji. A jednak często widzimy sceny płaczu, tupania nogami, biegania przed ołtarzem dlatego staramy się zaangażować ich w pomoc przy ołtarzu.
 • Msze pierwszopiątkowe – co miesiąc w I Piątek Miesiąca wiele osób przystępuje do Sakramentu pojednania, również i uczniowie naszej szkoły.
 • Nabożeństwo różańcowe – w życiu religijnym Kościoła w Polsce bardzo mocno zakorzeniła się piękna tradycja październikowych nabożeństw różańcowych. Odbywają się one w każdym kościele, w kaplicach, wspólnotach, jak i w naszej szkole.
 • Roraty – adwent jest wyjątkowym czasem przeżywanym w Kościele, czasem oczekiwania i przygotowania do przeżycia Bożego Narodzenia. Chrystus, który narodził się w Betlejem jest przedstawiany jako światło wschodzącego słońca, przychodzi jako ten, który może wyciągnąć człowieka z ciemności.
 • Odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego – modlitwa, jaką jest koronka do Bożego Miłosierdzia, zrodziła się na styku dwóch etapów: zaufania i gotowości do podjęcia misji. Siostra Faustyna zapisała: „Wieczorem, kiedy byłam w swojej celi, ujrzałam Anioła, wykonawcę gniewu Bożego. […] Zaczęłam prosić Anioła, aby się wstrzymał chwil kilka, a świat będzie czynił pokutę.
 • Modlitwa na rozpoczęcie i zakończenie dnia w szkole – Dobry Ojcze, dzięki Twojej miłości mogę przeżyć kolejny dzień. Chcę złożyć go w Twoje kochające dłonie, wierząc że jesteś przy mnie w każdej chwili. Tobie zawierzam ludzi, z którymi się dziś spotkam. Tobie zawierzam pracę, którą będę wykonywać. Tobie oddaję moje plany, myśli i marzenia.
 • Modlitwa przed drugim śniadaniem w klasach 1-3 i obiadem na świetlicy –
  „Pobłogosław Panie Boże nas,

  pobłogosław ten posiłek,
  tych, którzy go przygotowali
  i naucz nas dzielić się chlebem i radością ze wszystkimi”.
 • Środa Popielcowa – jeden z najważniejszych dni w Kościele Katolickim. Popielec to pierwszy dzień Wielkiego Postu, który trwa aż do Wielkanocy. W Popielec wierni przychodzą na Mszę Św., podczas której ksiądz posypuje ich głowy popiołem na znak tego, że każdy człowiek jest śmiertelny i kiedyś obróci się w proch. Stąd słowa, które kapłani powtarzają w ciągu posypywania głów popiołem: ‚Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz” oraz „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
 • Droga Krzyżowa – kłaniamy Ci się Panie Jezu i błogosławimy Tobie, żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył.           
 •                         
 • Rekolekcje adwentowe oraz wielkopostne – to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi.  
 • Niedziela Palmowa w Łowiczu – szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, inaczej Niedzielą Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym.   
 • 3 Maja Święto Matki Bożej Królowej Polski – W Polsce Matka Chrystusa zajmuje miejsce szczególne. Jest powszechnie wielbiona i czczona.