Galeria 2016/2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
 

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

Życzymy udanych wakacji …

Do zobaczenia we wrześniu 🙂

 


BEZPIECZNE WAKACJE
 

Przerwa wakacyjna to czas wypoczynku, relaksu, wyjazdów i zabawy. Tradycyjnie na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego zorganizowano  w naszej szkole apel  profilaktyczny pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, którego  głównym celem było kształtowanie umiejętności eliminowania zagrożeń i zachowań ryzykownych.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, tegoroczne zajęcia odbyły się z udziałem st. sierż. Wioletty Kobus z Powiatowej Komendy Policji w Kutnie. Omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem nad wodą, w górach, na wsi oraz w trakcie odpoczynku w mieście.

Szkoła przyłączyła się również do akcji edukacyjnej pod honorowym patronatem minister edukacji.

Na koniec życzyliśmy wszystkim naszym uczniom – radosnych, bezpiecznych wakacji!

 


POŻEGNALNY PIKNIK

Dnia 21 czerwca klasa III wraz z rodzicami i wychowawcą zorganizowała wspólnego pożegnalnego grilla z zabawami integracyjnymi, na którego zaprosiliśmy również siostrę dyrektor Dorotę Janiszewską i siostrę Katarzynę Koć. Wszyscy świetnie się bawili, niektórzy po raz pierwszy piekli kiełbaski nad prawdziwym ogniskiem. Dziękujemy Państwu Feliniak za udostępnienie wspaniałego miejsca na tę okazję.

 


POSTAW NA ZDROWY STYL ŻYCIA
 

W dniu 19 czerwca 2017 odbyło się w naszej  rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego „Postaw na zdrowy styl życia” organizowanego przez Samorząd Uczniowski pod patronatem Prezydenta Miasta Kutno. Konkurs miał na celu  promocja zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Wyniki przedstawiają się następująco

I miejsce – Oliwia Kośmider z klasy III

II miejsce – Samanta Milczarek z klasy II

III miejsce – Patrycja Bardzińska z klasy II

Wyróżnienia

Patrycja Bardzińska z klasy III, Franciszek Czarnecki z klasy II, Mateusz Szczepanik z klasy III oraz Oliwia Śniecikowska z klasy III

Zwycięzcom gratulujemy a pozostałych uczniów zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

 


PARK ZABAW
 

W dniu 14 czerwca bieżącego roku klasa I i II uczestniczyła w wycieczce do Parku Zabaw i Rozrywki w Lutomiersku. Uczniowie zwiedzali wystawę ceramiki, poznawali proces powstawania naczyń. Brały udział w warsztatach dydaktyczno-ceramicznych. Dzieci malowały naczynia i figurki farbami akrylowymi. Wykonane przez siebie prace mogli zabrać do domu. Powstały ciekawe i  kolorowe dzieła. Później to już tylko zabawa! Dzieci miały do dyspozycji:
Zjeżdżalnię Dżunglę
Tory przeszkód
Połykacza Krokodyla
Zjeżdżalnię Gigant
Zamek Dmuchany
Trampoliny
Labirynt Rurowisko
Kolejkę Orient Ekspres
Karuzelę łańcuchową
Automaty do gier 
Wracały radosne, zadowolone i o dziwo, pełne energii.


WIZYTA W ANTYKWARIACIE
 

Dnia 12 czerwca klasa III wybrała się z wizytą do pana Stanisława Rzeźnickiego, który opowiedział nam o swojej pracy w antykwariacie. Zobaczyliśmy wiele ciekawych rzeźb i eksponatów oraz bardzo starych rzeczy, które mają swoją długą historię… Na początku czekała nas niespodzianka otwierania sejfu….udało się to tylko Aleksandrze Maślewskiej…w sejfie były…nie, nie pieniądze…cukierki, którymi poczęstował nas pan Stanisław. Już teraz wiemy co znaczy słowo antykwariat!

 


DNI NAUKI I TECHNIKI
 

W dniu 02 czerwca, klasa II miała możliwość odwiedzić Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, to nie lada gratka dla uczniów klas młodszych. Odbywał się tam  Dzień Nauki i Techniki. Dzieci mogły obejrzeć roboty i inne ciekawe prace wykonane przez młodych utalentowanych „wynalazców” z w/w szkoły.
Uczestniczyły w krótkich warsztatach, pokazach i doświadczeniach fizyczno- chemicznych.  Uczyły się opatrywania ran i udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mogli sprawdzić się swoje umiejętności matematyczne. Prowadzili doświadczenia przyrodnicze, korzystając z mikroskopów. 
Chętnie skorzystali ze słodkiego poczęstunku, po czym, z  dużym zainteresowaniem przystąpili do dalszych doświadczeń. Podsumowaniem całego spotkania było losowanie nazwisk uczniów z poszczególnych szkół, którzy otrzymali symboliczne upominki. Wszyscy wracali zadowoleni  i usatysfakcjonowani.


SKUTECZNA PROFILAKTYKA
 

Dnia 8 czerwca 2017 w naszej szkole gośiliśmy psychoterapeutę – pracownika UKSW w Warszawie Panią mgr Katarzynę Stępkowską, która w przygotowaniu zbliżającego sie Marszu dla Życia i Rodziny przeprowadziła wykład na temat: „”Komputer, internet, telefon komórkowy w rodzinie – właściwe korzystanie, zagrożenia oraz skuteczna profilaktyka”. Spotkanie było adresowane do rodziców dzieci naszej szkoły, a także do wszystkich zainteresowanych tą tematyką z terenu miasta Kutna.

 


TURNIEJ SZACHOWY
 

Dnia 9 czerwca na zajęciach ostatniego w tym roku szkolnym Koła Szachowego rozegraliśmy mini turniej szachowy. Udział wzięły wszystkie dzieci, które w tym roku uczęszczały na zajęcia. Po rozgrywkach na I miejscu z tytułem Mistrz Szachów uplasował się Aleksy Skibiński z klasy IV, na II miejscu z tytułem Wicemistrz Szachów uplasował się Aleksander Wybranowski z klasy IV a III miejsce zajął Szymon Borowiecki z klasy III. GRATULUJEMY! Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone upominkami szachowymi, a reszta uczestników otrzymała nagrodę pocieszenia. Nagrody ufundowała dyrekcja szkoły.


SEZON BASENOWY
 

5 czerwca klasa III zakończyła sezon basenowy…. Było super, bardzo się cieszymy, że możemy rozwijać swoją sprawność ruchową. Umieć pływać to jest coś! Aha i jeszcze takie sympatyczne wydarzenie dziś uchwycone w kadrze….Dwie koleżanki z III klasy świętowały dziś rocznicę swojej przyjaźni….Pięknie uczciły to prezentami….


DZIEŃ DZIECKA
 

2 czerwca uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą Anną Dziuba oraz panią Karoliną Lewicką, udali się do kawiarni „Wasiakowie” na przepyszne desery lodowe. W ten sposób uczcili Dzień Dziecka w swojej klasie. Natomiast klasa  klasa 5 wraz z wychowawcą i opiekunami udała się na smaczne lody i zimne granity.Klasa 3 natomiast zaopiekowała się młodszymi kolegami i koleżankami z klasy 1.

 


MATEMATYKA JEST WOKÓŁ NAS
 

„Matematyka jest wokół nas”- takie motto przyświecało wycieczce, w której uczestniczyła klasa II. W ramach edukacji matematycznej uczniowie udali się do sklepu samoobsługowego, żeby zrobić wcześniej zaplanowane wspólnie z rodzicami zakupy. Musieli dokonać właściwej i dokładnej kalkulacji, żeby nie przekroczyć zamierzonego budżetu. Nadrzędnym celem przechadzki, było uzmysłowienie małym uczniom, że matematyka ma zastosowanie w wielu dziedzinach życia i ułatwia życie codzienne. Po poczynionych zakupach, dzieci dumne z siebie i radosne wróciły do szkoły.