Galeria 2015/2016

 

 

Wycieczka do Torunia

21 czerwca 37 uczniów naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Torunia wraz z p. Eweliną, Asią, Dominiką i s. Kasią.  Na Starym Mieście w Toruniu, spotkaliśmy się z przewodnikiem – panem Danielem Ludwińskim  i odbyliśmy z nim spacer. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz i inne zabytki na toruńskiej Starówce.  Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film.  Następnie odwiedziliśmy  salę w orbitarium , w której znajdowało się wiele interaktywnych stanowisk.  Na koniec  uczyliśmy się piec pierniki w Piekarni Mistrza Bogumiła. Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

 

 

 


 

 

Smaczne Pożegnanie

Dnia 20 czerwca 2016 roku w klasie II odbyło się pożegnanie dwójki uczniów, którzy odchodzą z naszej klasy, ponieważ zmieniają swoje miejsce zamieszkania. Emilia Uryga i Kacper Wasilewski wraz ze swoimi rodzicami przygotowali słodki poczęstunek i pizzę dla całej klasy. Wszyscy włączyli się w rozdzielanie poczęstunków i napoi. Każdy dzisiaj mógł porozmawiać i pobawić się z dwójką uczniów, którą żegnamy z łezką w oku. Na zakończenie roku, czyli na piątek przygotowaliśmy klasowy podarunek, ale to niespodzianka… Umówiliśmy się jednak na spotkania klasowe poprzez Skype. Życzymy Emilce i Kacprowi dużo sukcesów, radości i dobrych nowych kolegów i koleżanek w nowej szkole.

 

 


 

 

Piknik

Wkrótce wakacje!!! Dnia 18 czerwca klasa II zorganizowała wraz z wychowawcą mały piknik na boisku szkolnym i w ogrodzie szkolnym. Mogliśmy grać w różne gry, w piłkę, skakać w gumę – stara zabawa, której nauczyła nas siostra Agnieszka (zachęcili się nawet chłopcy!!!), opalać się na słoneczku, które mocno przygrzewało oraz porozmawiać ze sobą, bo to przecież ostatnie dni przed wakacjami….

 

 


 

Zając w KDK

Dnia 17 marca klasy II i III razem z wychowawcami udały się do KDK na godzinę 10.00 na zakończenie zajęć Uniwersytetu  Dziecięcego. Dzieci przez cały rok uczestniczyły w muzeum regionalnym w Kutnie w zajęciach tematycznych, które ubogaciły proces edukacyjny różne informacje i zajęcia praktyczne. Tego dnia dzieci odebrały dyplomy i nagrody książkowe za całoroczne zaangażowanie w zajęcia. Dyplomami i nagrodami obdarzono też wychowawców klas. To były super zajęcia, na których mogliśmy wiele się dowiedzieć i czuliśmy się jak prawdziwi studenci. Po rozdaniu nagród obejrzeliśmy bajkę pt. „Zając”.

 

 


 

Wycieczka do Ciechocinka

16 czerwca klasa 1 odwiedziła Ciechocinek.